ערבים בישראל

מרחב מידע רב תחומי

ערבים בישראל מרחב מידע רב תחומי

אודות OnePlace:

OnePlace הוקם במאי 2011 במטרה לעודד את העברת הדיון ביחסים שבין המיעוט הערבי-פלסטיני לרוב היהודי למישור החברתי-אזרחי. האתר פועל להעמיק ולשפר דיון זה ולבססו על ידע ועובדות, להבין טוב יותר את מרכיבי הסוגיה והקשריה, לחזק את העוסקים בתחום ולהעצים את עשייתם כחלק מתמונה רחבה ומערכתית, וכן להעניק להם את כלי הידע הטובים ביותר להתמודדות עם התהליכים והקשיים השונים בניסיון להביא למציאות חיים הוגנת ושוויונית במדינת ישראל.

OnePlace הינו אתר אינטרנט רב-תחומי העוסק במכלול יחסי המיעוט הערבי-פלסטיני והרוב היהודי במדינת ישראל. במהותו, האתר מייצר חשיפה ונגישות למידע ולידע עבור היחידים, הארגונים והמוסדות הפעילים בתחום זה, לשם כך, האתר אוסף ומארגן פריטי מידע ממקורות ראשוניים, מציג אותם על פי נושאי-על וקשרי גומלין,  ומציע רקע והֶקשרים אפשריים בין תחומי הידע והעשייה השונים. המידע באתר מעודכן על בסיס שוטף, הוא כולל יומן פעילויות ואירועים, וכן קישורים למרכזי מחקר ומידע אקדמיים ושלטוניים. לאתר מועלים פרטי מידע ראשוניים המתפרסמים בעברית בעיקר (עם מודעות למגבלה הכרוכה בכך – מה מתפרסם ומה לא מתפרסם). 

במהלך השנים, נוצר באתר "ארכיון און ליין" למקורות ראשוניים, בתחומי ידע ועניין רבים, העוסקים בחברה הערבית בישראל.

דובי שורץ, יוזם, מקים ועורך התוכן של מרחב המידע הרב תחומי, עוסק בתכנון מדיניות ובקידום שינוי חברתי ופוליטי בישראל, במכוני חשיבה וארגוני חברה אזרחית שונים. במשך חמש שנים פעל בקרן לשיתוף פעולה כלכלי (ECF), שם עמד בראש דסק שעסק באזרחי ישראל הערבים, ובהקשר שלהם לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. במסגרת זו חיבר יחד עם שאול אריאלי והדס תגרי את עוון ואיוולת, על ההצעות להעביר שטחים מאוכלסים מישראל לפלסטין, (מכון פלורסהיימר, 2006). בין השנים 2013-2016 היה המנכ"ל הישראלי של פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני. לפני כן, עסק בחינוך בלתי פורמלי, ניהל וכתב תוכניות חינוך בנושאי חברה, תרבות וזהות, והנחה סמינרים בנושאי דמוקרטיה, פלורליזם וזהות, במלי"ץ, מכון שפינוזה, מדרשת אלון ובארגונים נוספים. כיום, מלבד ניהול ועריכת מרכז המידע, הוא עוסק גם בייעוץ ובניהול פרוייקטים. החל מיוני 2017, משמש דובי שורץ כמנהל קשרי ארגונים  ב ALLMEP – The Alliance for Middle East Peace.

דובי שורץ הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה (אוניברסיטת  תל אביב), תואר שני ביחסים בינלאומיים (האוניברסיטה העברית) ותעודת הוראה באזרחות (מכללת בית ברל).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ארועים קרובים

◄ הקודם

מרץ 2023

הבא ►
אבגדהוש

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30


31


למידע על:

OnePlace הוקם במאי 2011 במטרה לעודד את העברת הדיון ביחסים שבין המיעוט הערבי-פלסטיני לרוב היהודי למישור החברתי-אזרחי. האתר פועל להעמיק ולשפר דיון זה ולבססו על ידע ועובדות, להבין טוב יותר את מרכיבי הסוגיה והקשריה, לחזק את העוסקים בתחום ולהעצים את עשייתם כחלק מתמונה רחבה ומערכתית, וכן להעניק להם את כלי הידע הטובים ביותר להתמודדות עם התהליכים והקשיים השונים בניסיון להביא למציאות חיים הוגנת ושוויונית במדינת ישראל.

נושאי רוחב

המערכת הציבורית

הסכסוך

ניווט מהיר

Copyright © 2019 oneplace